Gyakori igény, hogy a kályha ne csak egy helyiséget fűtsön, hanem egyszerre többet, vagy akár az egész lakást. Az igazi megoldást a kályhák, történetében az un. vízteres betét jelenti. Alacsonyabb költséggel és gyorsabb megtérüléssel számolhatunk, ha vízteres cserépkályha vagy kandalló építése mellett döntünk A vízteres rendszer a termelt hőt nem közvetlenül a légtérnek adja át, hanem a vízköpenyben keringő víznek és úgy jut el a radiátorba a felmelegített víz. Az ilyen kivitelű kályhának előnye, hogy a lakásban egyenletesebb lesz a hőeloszlás, mint mondjuk az épület sarkában kiépített kályha esetén.
A cserépkályha az egyik leggazdaságosabb fűtési eszköz, egyúttal ökologikus is. Belső szerkezete úgy van kialakítva, hogy a füst keringjen benne. A kályha járataiban lassan lehűlő füst sok hőt hátrahagy, s mivel a kályha falát vastag agyagrétegek alkotják, hosszú ideig kiválóan megtartja a meleget. A cserépkályha ott válik be igazán, ahol egész télen folyamatosan tudunk és kell fűteni, ami a kályha hatékonyságát is növeli.A rövid, intenzív tüzelés után a jól megépített kályha egyenletesen és hosszú időn keresztül adja le a hőt környezetének. A külső, mázas csempeburkolat samott-tűzteret és járatrendszereket takar.
Rendkívül széles a választék. A gyönyörű és kiváló minőségű csempék és kályhaformák között mindenki megtalálhatja álmai kályháját. A cserépkályhák alakja az egyszerűbb mértani alakzatoktól az összetett formákig sokféle lehet. Stílusukat tekintve lehetnek rusztikusak, klasszikusak és modernek. A cserépkályhán talán nem is annak formáját csodáljuk meg először, hanem a csempe színét, felületét, alakját. Megtörténhet, hogy amikor kiválasztjuk a kályhánk színét, az összerakva az otthonunkban nem úgy mutat, mint ahogy megrendeléskor láttuk. A máz színét több dolog befolyásolhatja: a falak színe, az ablakok elhelyezkedése, a kályhára eső fény mennyisége stb. A kályhacsempénk minden eleme kézi munkával készül, gyártása meglehetősen munka, és időigényes folyamat.