Cserépkályha Csempék,Kandalló,Készitése,Építése,Gyártása

Kandalló Cserépkályha Csempék Kézmüves Gyártása

Cserépkályha vagy kandalló

Kandalló Előnyök - Gyorsan meleget ad Hátrányok - Működtetése nem igazán gazdaságos - Nem tartja a meleget - Nagy kéményigény Előnyök - Gyorsan meleget ad:

A kandallók jó tulajdonsága ez. Ha gyorsan szeretnénk meleget, akkor begyújtunk benne, aztán pikk-pakk meleg is van. Magyarázatra nem nagyon van szükség szerintem. Hátrányok - Működtetése nem igazán gazdaságos: Gazdaságosságon most itt azt értem, hogy mennyi ideig lehet kellemes hőmérsékleten tartani a lakásunkat egy adott mennyiségű fával.

Egyes kandallók hatásfoka a prospektusuk alapján eléri a 70 %, viszont ez csalóka. Ha begyújtunk egy kandallóba igen hamar meleget kapunk. Sőt! Túl meleget. Ami azt jelenti, hogy egy adott mennyiségű fából származó energiát azonnal kiengedi magából, aminek a következménye az, hogy lakókörnyezetünk hőmérséklete ugrásszerűen megnő, elkezdődik az ablaknyitogatás, amivel értékes energiát engedünk a szabadba.

Ez nem is volna gond, csak amikor a kandallónk a tűz kialvása után kezd kihűlni és a lakóhelyiség hőmérséklete csökken, akkor bizony jó volna a kiengedett meleg levegőből egy kevés. Mint ahogy láthatjuk nagy hatásfok mellett is lehet pazarolni. - Nem tartja a meleget: Hát igen, ez egy másik probléma. Mert amikor lefekszünk aludni, nem szeretnénk még ¾ 2 kor fát rakni a tűzre és ezt 3-6 óránként megismételni, hogy ne hűljön ki az egész ház. Hasonló a helyzet akkor is, ha reggel elmegyünk dolgozni. Ugyanis a munkahely nem arról szól, hogy x időnként hazamegyünk rakni a tűzre, hogy mire hazaérünk meleg legyen.

Mivel a kandalló tömege kicsi, nem tartja sokáig a meleget. Persze erre rögtön van válasz: nem kell egyszerre gyorsan elégetni a fát, hanem úgy kell beállítani a huzatot, hogy sokáig égjen a fa és akkor sokáig van meleg. Ez igaz. Ezzel kapcsolatban csak annyi a megjegyzésem, hogy ki hagy otthon magára felügyelet nélkül egy égő tüzelőberendezést a szoba közepén, aminek a teljesítménye 3-13 KW és az egyik oldala egy hatalmas üveg? - Nagy kéményigény: Legalább egy 160-as átmérőjű vagy nagyobb kémény kell egy normális kandallóhoz. Ami ha nincs meg, további költséget jelent. Egyes gyártók külön le is írják, hogy mekkora nyomás értékeket kell produkálnia egy kéménynek, hogy beköthető legyen bele a betét.

Cserépkályha Előnyök - Gazdaságos üzemeltetés - Kisebb kémény is elegendő hozzá Hátrányok - Hosszú felfűtési idő - 10-15 évente át kell rakni - Sérülékeny burkolat - Nagy tömege miatt nem mindenhova építhető be Előnyök - Gazdaságos üzemeltetés: A cserépkályha nagy tömege miatt a meleget szivacsszerűen szívja magába. Amikor elérte a maximális hőtároló képességét, akkor kezdi magából kisugározni a meleget. Folyamatos üzemnél naponta elég csak annyi fát eltüzelni benne, ami a nap során leadott hőmennyiséget a falazatban pótolja. Tulajdonképpen egy hőtároló éléskamra. - Kisebb kémény is elegendő hozzá: Már 14x14-es kémény is elegendő cserépkályha építéséhez. Persze itt na akarjon senki látványajtót. Nagyobb kályhához természetesen itt is nagyobb kéményt célszerű építeni. Hátrányok - Hosszú felfűtési idő: Falazattól függően akár másfél-két óra is lehet, mire egyáltalán langyosodni kezd kívülről a csempe. Ehhez vegyük még azt, hogy még plusz idő, mire felmelegszenek a helyiségek. Folyamatos üzemben tartáshoz ajánlott inkább, olyan lakásba, ahol állandóan laknak. - 10-15 évente át kell rakni: Használat idejétől és módjától függően 10-15 évente át kell rakni, ami nem kevés kellemetlenséggel és költséggel jár. - Sérülékeny burkolat: Gyerekek kalapáccsal vagy lábbal hajtós kismotorral, részeg emberek sörösüveggel a kézben. Na ez minden cserépkályha rémálma:-). Ha a külső csempe megsérül, akkor igen nagy munka és költség kicserélni és esztétikailag sem lesz a legelső a házban. - Nagy tömege miatt nem mindenhova építhető be: Súlyuk miatt az építésük nagy körültekintést igényel. Mérettől függően súlyuk 500-1500 kg között van. Pincével rendelkező házakban statikus szakvélemény kérése javasolt. Mert hát nem sok ember szeretne reggel úgy felkelni, hogy nahát a pincébe építettük a kályhát? :) A fent leírtak kizárólag kályhacsempével körbeburkolt hagyományos kandallótűzterekre vonatkoznak. Egyéb műszaki megoldásokra (pl.: fűtésrendszerre csatlakoztatott vízteres tűzterek, stb) NEM!



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 7
Tegnapi: 19
Heti: 154
Havi: 585
Össz.: 177 588

Látogatottság növelés
Oldal: Cserépkályha vagy kandalló
Cserépkályha Csempék,Kandalló,Készitése,Építése,Gyártása - © 2008 - 2024 - cserepkalyhak.hupont.hu

A HuPont.hu weblap készítés gyerekjáték! Itt weblapok előképzettség nélkül is készíthetőek: Weblap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »